Храм Успіння Пресвятої Богородиці в с. Старий Косів
Відомий український історик, археолог, етнограф о. Антоній Петрушевич знайшов у монастирі Драгомирні (неподалік Сучави, на території сучасної Румунії) церковну грамоту косівської парафії за 1318 рік, в якій згадується про грунти, котрі належали парафії Старого Косова. Цікаво, що тими ж земельними ділянками церква користувалася і в 1900 році і, мабуть, в наступні роки.
Згідно з реєстровим списком податків за 1579 рік у селі Косів був один священик. З цього видно, що село жило повноцінним церковним життям і мало свою церкву, яка простояла до 1739 року. Що стало причиною її руйнації невідомо, але 1739 року на цьому місці, освяченому коштом і старанням отця Василя Никоровича, Косівського благочинного, з допомогою побожних людей, була зведена нова п’ятикупольна хрестовидна церква.
1824 року цей Храм згорів разом із усіма метриками, книгами та грамотами. В 1836 році на місці, знищеної пожежею церкви, побудували нову дерев’яну. Це був однобанний дерев’яний Храм, що відповідав традиційній тодішній гуцульській сакральній архітектурі. Простояв він до другої Світової війни, коли 27 серпня 1944 року був спалений.